ΣΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΛΕΠΤΟ ΤΩΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΩΝ

Super League: Ο Ντέλετιτς «λύτρωσε» τον Αστέρα, 2-1 τον Παναιτωλικό

19:44
02.02.2020

Ο Ντέλετιτς στην πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα του Αστέρα, λύτρωσε τους Αρκάδες που πήραν τη νίκη με 2-1 από τον Παναιτωλικό για την 22η αγωνιστική της Super League.

Το τέρμα ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ, που παραχωρήθηκε δανεικός, πέτυχε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι γηπεδούχοι Αρκάδες προηγήθηκαν με πέναλτι του Μπαράλες (49'), για να ισοφαρίσει η ομάδα του Αγρινίου με αυτογκόλ του Σουάρεθ στο 60ο λεπτό, ώσπου ο Ντέλετιτς να δώσει τη λύση για την ομάδα της Τρίπολης.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με ρυθμό, με τον Αστέρα να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και τον φιλοξενούμενο Παναιτωλικό να αμύνεται και να προσπαθεί να απειλήσει με ξαφνικές αντεπιθέσεις.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και στο 49' κέρδισαν πέναλτι, όταν σουτ του Μουνάφο στην κίνηση, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ταχάρ με τον διαιτητή να θεωρεί πως υπάρχει παράβαση και να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Μπαράλες νίκησε από τα έντεκα βήματα τον Φερνάντες και άνοιξε το σκορ.